Hrad Kokořín

Hrad Kokořín

Rodinná dovolená v ČR

Společnost Region-tour.cz je zkušeným partnerem při výběru ubytování a poskytování kompletních turistických služeb při vašich cestách za hranice všedních dnů. Působí na trhu již od roku 2009 a díky bohatým zkušenostem vám dokáže nabídnout prověřené kvalitní ubytovací kapacity i tipy na zajímavé výlety.

Prozkoumejte nejatraktivnější regiony

Pro rodiny s dětmi je dovolená v tuzemsku ideální volbou. Krásná příroda a řada možností aktivního vyžití i poznání přináší nezapomenutelné chvíle dětem i rodičům. Představíme vám tři místa, kam můžete zamířit na rodinnou dovolenou, odpočinout si a zažít společně spoustu zábavy.

Janské Lázně, Krkonoše

Janské Lázně jsou oblíbené pro své příznivé klimatické podmínky a sportovní i zábavní aktivity. Ve městě je Aquacentrum s termální vodou, minigolf u hospůdky na Formankách s dětským hřištěm i trampolínou a okolím jezdí dětský vláček, kterým se mohou svézt děti i dospělí. Vyhledávanou atrakcí je velký lanový park a lanový BABYPARK pro děti od 100 do 140 cm. Na vrchol Černé hory vás pohodlně dopraví kabinová lanovka ČERNOHORSKÝ EXPRES, která bez problémů přepraví i kočárky, koloběžky a kola. Na  Černé hoře si můžete prohlédnout Černohorské rašeliniště a poté si se svými ratolestmi užít sjezd do Janských Lázní na terénních koloběžkách. Dobrá dostupnost výletních cílů s malými dětmi i přesto, že jste na horách, vám zajistí bohatě naplněný čas vaší dovolené.

Oblast Janské Lázně

Nabídka ubytování v Janských Lázních

 

Janov nad Nisou a Hrabětice

Jizerské hory jsou charakteristické svým příjemným terénem a často sem míří za turistikou celé rodiny i s dětmi v kočárcích. Jedním z oblíbených výchozím výletní míst je Janov nad Nisou a horská vesnička Hrabětice. Máte-li zvídavé děti, můžete se s nimi vypravit k Protržené přehradě na řece Bílá Desná s dochovanou šoupátkovou věží, zbytky hráze a podzemní štolou. Zdatnější rodiny si mohou dopřát výhled z vyhlídkové plošiny rozhledny na Tanvaldském Špičáku umístěné ve výšce 14 m. Nedaleko Janov nad Nisou se nachází Mariánské schody nalézající se ve východní části osady Mariánská Hora. Tvoří je 300 schodů z nahrubo otesaného žulového kamene, a ač se k nim váže pověst o čertech, kteří je vybudovali, schody vytvořili obyvatelé Mariánské Hory z důvodu lepšího přístupu do továren v údolí Bílé Desné. Mariánská hora je v létě pěkným místem pro výlety a v zimě známým nástupním místem na Jizerskou magistrálu, jejíž převážná část vede po náhorní planině. Zážitek, který nadchne snad každé dítě, nabízí albrechtická jízdárna Hobby. I vy se tu můžete přesvědčit, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu. Jen kousek od Janov, v továrně Detoa pod kopcem v nedalekém Jiřetíně vznikají krásné dřevěné hračky. Přijmete-li pozvání tamního muzea dřevěných hraček, spolu s dětmi si budete moci zkusit i nějakou hračku sami vyrobit.

Oblast Albrechtice

Nabídka ubytování v Janově nad Nisou a Hraběticích

 

Růžová, České Švýcarsko

Obec Růžová leží v malebné krajině Českého Švýcarska a spolu se svým okolím je rájem rodin s dětmi. Neobvyklé dobrodružství spolu se svými ratolestmi můžete zažít v živé indiánské vesničce Rosehill, ve které se přenesete o 150 let zpátky do severoamerické prérie a seznámíte se tu s životem prérijních indiánů. Těsně nad obcí se zvedá Pastevní vrch, nabízející nádherné výhledy na českou i saskou krajinu a Růžová je také tradičním výchozím bodem k výstupu na nevyšší vrchol oblasti Růžovský vrch. S menšími dětmi můžete zamířit do osady Kamenická Stráň, kde je soubor podstávkových domů a ve které si budete připadat jako v pohádce. Tu o Pyšné princezně vám připomene nedaleký Dolský mlýn. Tradičně pěkným zážitkem je plavba na pramici soutěskami ve Hřensku. Můžete se vydat buď jen na plavbu Edmundovou soutěskou z Hřenska na Meznou a zpět, nebo pokračovat dál Divokou soutěskou. Jen několik málo kilometrů je to z Hřenska k perle Českého Švýcarska – Pravčické bráně. Pokud se rozhodnete s dětmi ji navštívit, doporučujeme vám cestu z Mezní louky tzv. Gabrielinou stezkou podél Křídelní stěny, která není tak příkrá, jako cesta z Hřenska. Navíc na Mezní louce se mohou děti pobavit v lesním zážitkovém areálu Rysí stezka a pohrát si na přilehlém hřišti s multifunkčním modelem Pravčické brány.

Oblast Růžová

Nabídka ubytování v obci Růžová

 

Hrad Kokořín

Lákají Vás romantické hradní zříceniny? Pak určitě navštivte hrad Kokořín! Na tomto webu naleznete užitečné informace o samotném Kokořínu, ale i o jeho okolí.


Fotogalerie

hrad Kokořín

Podpořte nás

Líbí se Vám tento web? Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů.

hradkokorin.eu

Hrad Kokořín