Hrad Kokořín

Hrad Kokořín

Prohlídkové okruhy hradu Kokořín

První prohlídkový okruh

Prohlídku s výkladem nabízí I. prohlídkový okruh. Začíná na ochozu podél severní hradební zdi. Navštívíte v něm starý palác, jenž byl vystavěn při rozsáhlé rekonstrukci v letech 1911-1918.

Velká místnost je upravena jako rytířská síň. Dlaždice zdobí tři prvky špačkovského erbu: koně, dvouocasý lev a postiliónské trubky. Dále zde najdete krb zhotovený z kachlů vyrobených podle zlomků původních,  stůl s vyřezávanými židlemi, nástenné malby s postavami v dobovém odění, držící erby majitelů od čtrnáctého do počátku dvacátého století, dřevěná vyřezávaná křesla s erby zakladatele hradu Hynka Berky z Dubé a obnovitele hradu Jana Špačka ze Starburgu. Z této síně se vstupuje po dřevěném schodišti do druhého patra, kde si prohlédnete tři místnosti – lovecký předpokoj jako pamětní síň Špačkovy rodiny  a dva západní obytné pokoje. Nakonec si prohlédnete podkrovní síň a sestoupíte zpět na nádvoří po schůdcích menší věže.

Druhý prohlídkový okruh

Na druhý prohlídkový okruh již průvodce potřebovat nebudete. Sami vystoupáte na 37,5 metru vysokou obrannou hradní věž a začnete si libovat v krásném výhledu do okolní krajiny. Pokud vám počasí bude přát, dohlédnete na věž kostela na Hradsku, na Skalní město, Housku či Nový Dvůr. A než odejdete, nezapoměňte si prohlédnout výstavu fotografií, tiskovin a pohlednic ve sklepení hradu z historie Kokořínska z let 1888-1972.

hrad Kokořínhrad Kokořín

Provozní doba

Poslední prohlídka je vždy půl hodiny před uvedenou zavírací hodinou.

Duben – soboty a neděle od 9 do 16 hodin
Květen – od 9 do 16 hodin
Červen, červenec, srpen – od 9 do 17 hodin
Září – od 9 do 16 hodin
Říjen – soboty a neděle od 9 do 16 hodin
Listopad, prosinec – otevřeno po dohodě se správou hradu
Zavřeno je vždy v pondělí

 

Kontakty:

Webové stránky: http://www.hrad-kokorin.cz/
Telefon: 315 695 064
E-mail: hradkokorin@seznam.cz
Adresa: Státní hrad Kokořín, 277 23 Kokořín
GPS: 50°26’25.451″N 14°34’36.450″E

Hrad Kokořín

Lákají Vás romantické hradní zříceniny? Pak určitě navštivte hrad Kokořín! Na tomto webu naleznete užitečné informace o samotném hradu, ale i celé oblasti Kokořínska. Najdete tu i tipy na ubytování, kde stojí za to zůstat na pár dní.


Fotogalerie

hrad Kokořín

Podpořte nás

Líbí se Vám tento web? Budeme rádi, jestliže na své stránky umístíte některý z připravených odkazů.

hradkokorin.eu

Hrad Kokořín

Objevte vojenské pevnosti

největší vojenské pevnosti naleznete v Orlických horách. Mezi nejznámější patří Hanička. Vydejte se za zajímavými prohlídkami podzemí tvrze Haničky a její historie. Pevnost naleznete kousek Rokytnice.